Powrót na stone główną

STRONA GŁÓWNA

• Wstęp
• Postacie leku roślinnego
• Artykuły
• Materiały do nauki
• Linki
• Historia strony
• Książka adresowa farmacja 2003
• Nota autorska


Szukaj w serwisie:


Reklama:

STRONA GŁÓWNA BAZA SUROWCÓW FITOCHEMIA ALKALOIDY

Linki do stron o pokrewnej tematyce

Tutaj zamieszczam linki do stron, które uważam za ważne lub pożyteczne dla osoby zainteresowanej farmakognozją. Wielokrotnie korzystałem z tych właśnie witryn w ramach mojej przygody z tym przedmiotem. W dziale "inne" znajdują się linki do ciekawych, moim zdaniem, witryn, oraz jeden link sponsorowany - dla firmy Eprus, z którą współpracuję od kilku lat. W przypadku producentów ziół i preparatów ziołowych - wymieniłem popularniejsze na naszym rynku (według mnie) firmy.

Ziołolecznictwo


Medycyna dawna i współczesna

    Ciekawa i wartościowa strona prowadzona w formie blogu przez dr Henryka Różańskiego. Znajdziecie na niej wiele artykułów z zakresu fitoterapii zarówno współczesnej, jak i obecnej.


Panacea

    Strona kwartalnika "Panacea". W zgromadzonych tu artykułach można znaleźć wiele informacji na temat ziół nowoczesnej fitoterapii w Polsce i na świecie.


Henriette's Herbal Homepage

    Strona Henriette Kress, na której znajdziecie dużo informacji o ziołach. Ja doceniam ją przede wszystkim za zgromadzenie w jednym miejscu wielu historycznych publikacji i ilustracji z zakresu ziołolecznictwa. stosowania.


Multimedialna Encyklopedia
Roślin Leczniczych

     Przejrzysta i ładna pod względem graficznym strona. Zawiera opisy prawie stu roślin oraz informacje o pokroju poszczególnych ziół, substancjach czynnych, działaniu i sposobie ich stosowania. Projekt trochę podobny do mojego, ale niestety już nie rozwijany.


Zioła lecznicze encyklopedia

    Katalog ziół internetowej apteki DOZ. Znajdziecie tu opisy ich działania oraz informacje na temat przeciwwskazań do ich stosowania. Jego zaletą jest połączenie poszczególnych surowców z aktualnie dostępnymi na naszym rynku preparatami leczniczymi.


Atlasy roślin


    Jest to świetna strona zawierająca parę tysięcy zdjęć roślin z Ameryki Północnej i Europy. W jej tworzeniu brało udział kilku fotografów-botaników z różnych krajów. Jeżeli nie znajdziesz tam zdjęcia szukanej przez Ciebie rośliny to z jej znalezniem gdzie indziej możesz mieć problem.


DRZEWA POLSKI

    Strona zawierająca atlas drzew występujących na terenie Polski. Znajdziecie tu szczegółowe opisy wielu gatunków, ich zdjęcia i informacje na temat występowania i znaczenia. Nie zabraknie wiadomości na temat drzew zaliczanych do roślin leczniczych.


Atlas roślin naczyniowych Polski
Vascular plants of Poland photoflora

    Atlas zawierający (na sierpień 2011) opis 3590 gatunków roślin ilustrowany fotografiami. Bardzo polecam, naprawdę dobra strona, która może przydać się również do oznaczania gatunków, ponieważ istnieje możliwość identyfikacji roślin za pomocą uproszczonych kluczy. Wadą jest ograniczenie dostępu do wszystkich fotografii - tylko dla osób, które wykupiły abonament.


Anatomia rośiln


Virtual Classroom Biology

    Jedna ze stron holenderskiego uniwersytetu Radboud. Zawiera szereg materiałów edukacyjnych również z zakresu botaniki. Polecam ze względu na zdjęcia mikroskopowe i schematy dotyczące anatomii roślin.


Multimedialny Atlas Botaniki

    Multimedialny skrypt botaniki dla studentów wydziału rolniczego czeskiego Uniwersytetu w Brnie. Moim zdaniem bardzo dobry pomysł i wykonanie.


Atlas mikroskopie drog

     Czeska strona zawierająca świetne zdjęcia mikroskopowe wielu surowców farmakognostycznych. Opracowana specjalnie dla czeskich studentów farmakognozji, ale i my możemy z niej sporo skorzystać. Naprawdę warta obejrzenia.


Galeria fotografii

    Galerie-fotografii Strona Zakładu Morfologii i Rozwoju Roślin Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawiera ciekawą galerię zdjęć mikroskopowych z zakresu botaniki.


Photographic Atlas of Plant Anatomy

Bardzo obszerny amerykański Atlas Anatomii Roślin.


Inne linki

EPRUS
KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE APTEK

    Zapraszam na internetową stronę firmy EPRUS. Specjalizuje się ona w kompleksowym wyposażaniu aptek. Oferuje specjalistyczny sprzęt laboratoryjny i recepturowy, systemy przechowywania leków oraz urządzeń służących promocji zdrowia i marketingowi aptecznemu. Jest dystrybutorem nowatorskiego systemu przygotowywania maści, kremów i czopków - UNGUATOR®.


Chemia Organiczna OnLine

    W serwisie tym znajdziesz podstawy chemii organicznej i nieorganicznej, słownik chemiczny (leksykon chemii), rozwiązane zadania z chemii, testy z chemii, które pomogą Ci w przygotowaniu się do matury, luźnie teksty chemiczne oraz tablice fizykochemiczne.


Science Based Art

     Strona poświęcona artystycznej fotografii mikroskopowej. Gdyby tylko mieć taki sprzęt.....


Niektórzy producenci ziół i preparatów ziołowych


Jeżeli znasz jakieś miejsce w sieci, które powinno
się tu znaleźć to wyślij do mnie e-mail.

Aktualizacja: 20013-03-09


Webmaster Ejsmont Łukasz
© 2005-2023 Farmakognozja Online